Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Archidiecezji Poznańskiej zaprasza na

Ogólnopolskie Forum Duszpasterskie „Wielka tajemnica wiary"

21 września 2019 od 9:30 do 16:00 w miejscu Centrum Wykładowo-Konferencyjne Politechniki Poznańskiej

Zgłoszenia

Wejściówka na Ogólnopolskie Forum Duszpasterskie 2019

Uprawnia do otrzymania materiałów konferencyjnych oraz skorzystania z posiłku w przerwie konferencji

15,00zł
Zgłoszenia są przyjmowane do 13 września 2019 r.
Wybierz liczbę wejściówek i kliknij PRZEŚLIJ ZGŁOSZENIE

Szczegóły wydarzenia

W sobotę, 21 września po raz jedenasty odbędzie się Ogólnopolskie Forum Duszpasterskie. W tym roku przedmiotem naszego rozważania będzie Eucharystia jako „Wielka tajemnica wiary”.

Podobnie jak w latach poprzednich Forum patronatem objął Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, Przewodniczący KEP.

Forum rozpocznie o godz. 9:30 w kościele pw. św. Rocha w Poznaniu Msza św. koncelebrowana, której będzie przewodniczył Arcybiskup Gintaras Grušas, Metropolita Wileński. Po Eucharystii w auli Centrum Wykładowo-Konferencyjnego Politechniki Poznańskiej rozpoczną się obrady.

11:20 Otwarcie Sesji
Słowo wprowadzające – Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
Eucharystia – dar dla Kościoła – Arcybiskup Gintaras Grušas Metropolita Wileński, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Litwy
Eucharystia daje życie. Założenia Programu Duszpasterskiego Kościoła w Polsce na lata 2019-2022 – Arcybiskup Wiktor Skworc Metropolita Katowicki, Przewodniczący Komisji Duszpasterstwa KEP
12:50 Przerwa na kawę
13:50 Interludium muzyczne
14:00 Odkrywamy tajemnicę Eucharystii
Najświętsza ofiara – O. dr Dominik Jurczak OP, Prezes Fundacji i dyrektor Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego w Krakowie
Dziękczynienie i uwielbienie Ojca – Ks. dr hab. Daniel Brzeziński, profesor UMK w Toruniu
pytania do prelegentów – moderator Ks. Krystian Sammler, Poznań
16:00 Zakończenie Sesji

Zgłoszenia należy dokonać za pośrednictwem strony internetowej forum2019.pl. Po zarejestrowaniu otrzymają Państwo informację o sposobie dokonania płatności za udział w Forum. Po dokonaniu przelewu, otrzymają Państwo wiadomość e-mail z załączoną wejściówką, którą należy wydrukować i okazać w dniu sesji przy wejściu.

Ze względów organizacyjnych (przygotowanie odpowiedniej ilości materiałów i poczęstunku dla uczestników) wymagane jest dokonanie zgłoszenia najpóźniej do 13 września.

Kontakt z organizatorem jest możliwy za pośrednictwem formularza kontaktowego poniżej oraz pod numerem telefonu 668-385-356.

Udostępnij

Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Archidiecezji Poznańskiej

Skontaktuj się z organizatorem